Evde vücudun tuzunu nasıl temizleyebilirim

рассыпанная соль Arınma teorisinin savunucuları, böbrekler, eklemler, karaciğer ve safra kanallarının hastalıklarının neredeyse ana nedeni olan tuzların birikiminin yanı sıra genel sağlık ve görünüm bozukluğunu göz önünde bulundururlar. Bu esrarengiz tuzlar ve bunlar evdeki vücuttan nasıl alınırlar? Hangi durumlarda, tuzların boşaltılması için özel diyet uygundur ve ne zaman ilaç alınır?

Doğru yöntemi seçmeden ve uygulamaya geçmeden önce, tuzların biriktirilmesiyle ilişkili hastalıkların mineral metabolizmasını ihlal etmesi nedeniyle daha fazla sebep olduğu anlaşılmalıdır. Her insanın kendi karakteri vardır.

Tuz nedir ve neden geciktirilir?

Normalde, sağlıklı bir vücut, tuzların depolanması da dahil olmak üzere mükemmel bir saflaştırma mekanizmasına sahiptir. Bu, besinler, bozunum ürünleri ve dışarıdan küçük miktarlarda gelen zararlı toksinler ile kolayca başa çıkmasını sağlar. Fakat bazı durumlarda mekanizma başarısız olur. Bu, örneğin şiddetli zehirlenmelerle oluşan karaciğer ve böbrek hasarıyla, zararlı yiyeceklerin düzenli olarak istismar edilmesi, alkol ile olabilir. Metabolik bozukluklarda önemli bir rol, vücutta hareket ve yaşla ilgili değişikliklerin olmamasına bağlıdır.

соль для человеческого организма

Sonra vücudun toksinleri ve cürufları etkili bir şekilde etkisiz hale getirme ve onları dışarı çıkarma zamanı yoktur, bu nedenle ciltte, böbreklerde, bağırsaklarda ve karaciğer, kas ve eklemlerde ara ürünler olarak bırakılırlar. Bu bileşiklerden biri halka tuz olarak adlandırılan bir grup biyolojik maddedir.

Hayatınızı ne tür tuzlar zehirlediğini nasıl belirleyebilirim? Bunu yapmak için kan, idrar, safra ve diğer vücut sıvılarının biyokimyasal çalışmalarını yapabilirsiniz. Kural olarak, bir tıbbi kurumdaki tuzları çıkartırken, doktor laboratuar testlerine odaklanarak programı seçer. Halk ilaçlarıyla tuzun vücuttan nasıl uzaklaştırılacağı hakkında bir sorunuz varsa, cama ait bileşim aşağıdaki yöntemle belirlenebilir.

Evde aşırı bir tuz nasıl bulunur

отложение солей в организме Mineral metabolizmasında öncü rol dört element tarafından oynanır: potasyum, sodyum, kalsiyum ve magnezyum. Önce dengeli olmalılar. Su-tuz metabolizmasının bir diğer önemli faktörü su alımının yeterli olmasıdır. Ortalama bir kişi için, günlük hacmi en az 1.5 litre olmalıdır.

Tuzları vücuttan atarken, "like like dissolves like" ilkesi kullanılır. Temel olarak, insan vücudunda üç çeşit tuz birikim eğilimindedir.

 1. Karbonatlar ve fosfatlar, tuzların ve fosforik asitlerin karbonatlarıdır. Bunlar alkalin bileşikleridir, ağırlıklı olarak vücudun üst kısmındaki omurgaya çöker. Fosfatlara alkalin tuzları denir, gastrik asitlerin safra ve tripsin bağırsak suyuyla etkileşiminin sonucu olarak oluşurlar.
 2. Oksalatlar, oksalik asit tuzlarıdır. Çok serttirler ve vücuda yatırılan taşları şekillendirirler: böbrekler ve eklemler, kaslar ve damarlar. Çöküşleri için uzun süreli dersler gereklidir.
 3. Urat - protein metabolizmasında üre ürünlerine yakındır. Bacakların alt kısmında çökelmeye yatkınlar: parmak eklemlerinde darbeler, ayak ağrısı. Açıkça ifade edilen bir süreçte, ellerin eklemleri etkilenir ve böbreklerdeki bu tuzların gizli tortuları özellikle tehlikelidir. Urata tuzları gut gibi bir hastalığa neden olur.

определение солей по анализу мочи

Ayrıca, böbreklerde genellikle karışık tuz türleri yatırılır.

Evde belirlemek için, vücutta ne tuzlar yatırılır, idrarın sabah kısımlarının görsel olarak incelenmesi. Bir cam kavanozda toplanır ve yerleşmek için bir gün bırakılır. Çökeltinin doğası gereği, tuz tipini değerlendirir.

 1. Toplama işleminden hemen sonra beyaz idrar ve beyazımsı, kireçli bir tortu, karbonatların varlığına işaret eder.
 2. Toparlandıktan sonra idrar bulutluysa, "bulutla" mukus buluyorsa ve alttan yerleştikten sonra küçük, pırıl pırıl kristaller - fosfattır.
 3. Sarı veya kırmızımsı kristaller duvara yerleşiyor - ürat.
 4. Koyu kırmızı veya neredeyse siyah kristaller oksalatların idrarındaki varlığı gösterir.

Kavanozun altındaki tuzu daha iyi anlamak için kristalin bileşiklerin şeklini ve geometrisini görmek için büyüteç kullanın.

Tüm tuz tuzlarını temizlemek

очищение организма от солей Tuzu vücuttan çıkarmak için, temizlik önleyici amaçlarla yapılırsa, tortunun harici işaretlerinin yokluğunda hızlı bir şekilde olabilir. Diğer durumlarda bu süreç oldukça uzun ve zahmetlidir. Birinci kural, her tuz türünün sırayla alınmasıdır.

Tuzların ekskresyonu, hipertansiyon, lensin bulutlanması, safra taşılarının tedavisinde sağlığın iyileştirilmesi amacıyla önleme amacıyla yapılır. Bundan önce, bir testten geçmeli ve vücudun üriner sisteminin mükemmel bir düzende olduğundan emin olunuz.

Zehirlenmeyi önlemek için daha "hafif" alkalin tuzları ile başlayın. Sonra ürat tuzu giderilir ve son aşama oksalatların çözünmesi ve uzaklaştırılması olur. Arınma sabah idrar toplanmasıyla izlenir. Tabletlerle tuzun vücuttan nasıl uzaklaştırılacağını öğrenmek için acele etmeden önce, genel tavsiyelere uymalısınız.

 1. Yiyeceği normalleştir. Kızarmış, yağlı, baharatlı, soslar, füme gıdalar ve diğer zararlı yiyecekleri hariç tutun.
 2. Sofra tuzunun tüketimini sınırlayın. Bir kişi günde 5-6 gram tuz tüketir; ürünlerdeki tuz ile birlikte bu miktar 10 gr'ı geçmemelidir.
 3. Şeker kısıtlaması. Büyük miktarda glikoz ürat birikimine katkıda bulunur.
 4. Günde 6-8 bardak olan iyi kaliteli içme suyu verin.

нормализация питания Diyet, tuzu vücuttan uzaklaştıran ürünler içerir:

 • patates;
 • pancar;
 • deniz mahsulleri;
 • Şek.

Diyetin temelleri: hububat, domates, soğan, havuç, salatalık, süt ürünleri, bal, bitkisel yağ, deniz ürünleri, yumurta, narenciye, çilek, fıstık.

İçecekler faydalı: maden suyu (hafif alkalin), doğal meyve suları (üzüm, narenciye, kızılcık, kızılcık), kompostolar, vahşi gül suyu.

выведение солей с помощью лаврового листа Önleme kursu için, bir defne yaprağıyla vücudun tuzunu nasıl çıkaracağınız konusunda tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

 1. 5 gramlık bir defne yaprağı bir bardak kaynar suya döküldü.
 2. Su banyosunda bekletin ve kaynadıktan sonra beş dakika bekleyin.
 3. İçindekiler bira ya da termos şişesine döküldü ve 3-4 saat ısrar etti.
 4. Kaynatma filtrelendi ve gün boyunca küçük porsiyonlarda sarhoş edildi.

Körfez yapraklı tuzdan arınma seyri, yılda bir veya iki kez üst üste 3 gün icra edilir. Karaciğer, üriner sistem ve mide hastalıklarında kontrendikedir.

рисовый отвар Zararsız ve evrensel bir yol, hazırlanmış pirincin kullanıldığı, tuzları atmanın başka bir yöntemidir. Pirincin vücuda tuz bırakması için bir tarifi var.

 1. Bundan önce, tahıllarda bulunan nişastan kurtulmak için pilav batırılmalıdır.
 2. Bunu yapmak için, 2 yemek kaşığı tahıl yaklaşık bir gün boyunca soğuk suya batırılmış.
 3. Ertesi gün bu tahıltan kahvaltıya (tuzsuz şeker) püresi pişirirler. Başka hiçbir şey yemezler.
 4. Bir saat sonra diğer ürünlerle birlikte bir atıştırma yapabilirsiniz.
 5. Vücudun aşırı miktarda tuzunun su tutma, şişme ve kilo vermesine yol açtığı bilinmektedir. Kilo kaybı için vücudun tuzunu nasıl çıkarabilirim? Bu durumda, çeşitli bitkisel infüzyonlara dayalı olarak yapılan tariflerin kullanılması yararlı olacaktır.

  виноградные усы İşte vücudun tuzunu çıkaran şifalı otlar.

  1. Ürat atılımı için toplama: 2 yemek kaşığı. l. çilek yaprakları, 2 çorba kaşığı. l. frenküzenli yaprakları, 1 çorba kaşığı. l. çim sporları. Koleksiyonun iki çorbasını bir bardak suda pişirin, yarım saat ıslatın. Günde çeyrek fincan al.
  2. Ayçiçeği köklerinden gelen çay. 50 gramlık ezilmiş hammaddeler bir ay boyunca normal çay yerine bir demlikle demlendi.
  3. Üzüm bıyıkları, oksalatların çözülmesine yardımcı olur. Taze bıldırcınlar ve genç sürgünler üzüm doğrama, demlemek 1 çay kaşığı. 200 ml su için hammadde. 30 dakika boyunca sızdır. Çeyrek fincan için günde dört defa atın.
  4. Shishechny suyu. Ladin ve çam kozalakları, tuz birikintilerini vücudun dokuları ile yok eden maddeler içerir.

  Şifalar ve şifalı bitkiler, 3-4 hafta boyunca ders alır. İdrarda tortu atıklarının atılım sürecini kontrol edin. Eğer tortu krokinin sonunda hala mevcutsa, o zaman bir hafta süren molayı yapın, sonra rotayı tekrarlayın.

  Eklemler ve osteokondroz hastalıklarında tuzları nasıl temizlenir

  Artritle vücudun tuzunu nasıl çıkarabilirim? Her zaman ortak hastalıkların fazla tuzlar tarafından provoke edilmediği anlaşılmalıdır. Çoğunlukla omurga üst kısmındaki sorunlarla ilişkilidirler - servikal osteokondroz. Ürik asit (ürat) tuzları, parmakların ve ayak parmaklarının eklem hareketliliğini ihlal ederek ağrılı duyumlara neden olabilir.

  Eklemlerden bu tür tuzları almak için böyle olur.

  1. сок алоэ Taze sıkılmış meyve suları aşağıdaki oranlarda karıştırın: havuç - 5 parça, ıspanak - 3, aloe - 1.5 kısım.
  2. Düzgün bir kıvama gelene kadar bir su banyosunda önceden ısıtın.
  3. Gün boyunca küçük porsiyonlar al, ihtiyacınız olan şey 1 litre suyudur.

  Siyah tur, harika bir halk tedavisi, osteokondroz ile vücudun tuzunu nasıl kaldırmaktır.

  1. 10 kg siyah turp köküne ihtiyacınız olacak. İyice yıkanmalı, meyve sıkacağı üzerindeki kabuk ve bükümle birlikte parçalara ayrılmalıdır. Ortaya çıkan meyve suyu (yaklaşık 3 litre) bir cam kavanoz içine boşaltılır ve bir buzdolabında saklanır.
  2. Aşağıdaki şemaya göre suyu doz artırarak alın. Yemekten sonra bir çay kaşığı ile başlayın. Daha sonra dozaj kademeli olarak arttırılarak iki çorba kaşığı kadar getirilir. Karaciğerde acı verici bir his yoksa meyve suyu miktarı 100 ml'ye çıkarılır. Bitirene kadar ilacı içelim.

  Böbreklerden tuz çıkarmak için

  отвар шиповника Böbreklerdeki tuz yatakları böbrek taşı hastalığına neden olur. Bunlar, gout'un nedeni olan üreler veya kompleks tuzlar olabilir. Evde böbreklerden tuz alınması, doktorun gözetiminde, kendisinin önerdiği terapiyle birlikte yapılmalıdır. İşte tuzları böbreklerden nasıl alacağınız ile ilgili birkaç tarif.

  1. Yarısı bardak vahşi gül, 200 gr taze aloe yaprağı, iki yemek kaşığı şeker alın.
  2. Yapraklar ezilir ve şeker ile kaplanır.
  3. Bir saat sonra, kıvırcık infüzyon ekleyin ve karıştırın.
  4. Elde edilen şurup boşaltılır ve yemeklerden sonra günde 3 kez bir çorba kaşığı alınır.

  İlaçlarla vücuttan tuzları nasıl çıkarırım

  İlaçlarla vücudun tuzunu nasıl çıkarabilirim? Bu soru, doktor tarafından cevaplandırılmalıdır. Bazen ciddi metabolik bozukluklara rağmen bir diyet, bir takım fiziksel egzersizler ve bitkisel ilaçlar verilir ve bunlar eczane ürünlerinden daha etkilidir.

  таблетки для выведения солей Bilgilendirme amaçlı olarak, doktorların tedavide kullandıkları ilaçların adlarını veriyoruz:

  • "Atofan";
  • "Urodan";
  • "Urozin".

  Yukarıdakilerin hepsini özetleyerek, insan usulleriyle tuzların vücuttan uzaklaştırılmasının tutarlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini not ediyoruz. Bunu yapmak için, bir diyet uygulamanız ve otların veya taze sıkılmış meyve sularının infüzyonlarını almalısınız. Sabun boşaltma işlemi sabah idrarında izlenir. Eğer ciddi hastalıklar tuzların birikimi ile bağlantılıysa: böbrek taşı hastalığı, gut, safra yollarındaki taşlar, daha sonra halk usulleri doktorla koordine edilecek ve reçete ettiği tedavi ile birleştirilecek.

Yükleniyor ...