Karaciğerin tıbbi ürünlerle saflaştırılması

горсть таблеток Herhangi bir evcil veya endüstriyel zehirlenme, esas olarak insan vücudundan zararlı bileşiklerin çıkarılmasına yardımcı olan, vücudun bariyeri olan karaciğer hücrelerine zarar verir. Karaciğer hücreleri sadece vücuda giren besinleri değil, aynı zamanda zehirli ürünleri de yakalar ve işlemden geçirir. Bu onların zarar görmesine ve içlerindeki cüruf birikmesine neden olabilir. Bu nedenle, karaciğeri periyodik olarak ilaçlarla veya halk yöntemleriyle temizlemeniz gerekir.

Karaciğeri temizlemek için gerekli olan bu maddeye, bunun için hangi ilaçların kullanıldığına, eylemlerinin mekanizmalarına bakalım. Ayrıca, bu temizliğin temel kurallarını da hatırlayın.

Karaciğer temizliği ne için yapılır?

Karaciğer vücudun kanını süzer ve zararlı maddelerden temizler. Bu karaciğerin detoksifikasyon işlevidir. Nötralize toksik maddeler safrada atılır. Safranın dışarı akışı bozulduğunda, safra kesesi iltihabına ve cüruf birikmesine, hepatositlerde (karaciğer hücreleri) metabolik ürünlere yol açan durağanlaşır.

удар по печени

Temizleme, safra kanalları, bağırsakların temizlenmesi ile birlikte yapılmalıdır. Bu, toksinlerin kan içine geri emilmesini önlemeye yardımcı olur. İlaçların arıtılması için, etkisi sağlar:

 • hepatositlerin korunması;
 • hasarlı hepatositlerin restorasyonu;
 • safra oluşumunun uyarılması;
 • geliştirilmiş biliyer atılımı;
 • bağırsaktan toksinlerin atılması.

пачка «Эссенциале Форте» Bunun için, karaciğer, safra kanalları ve bağırsakları temizlemek için ilaçlar kullanılır:

 • hepatoprotektörler (Essential Forte, Antral, Karsil, Berlition);
 • detoksifikasyon ürünleri (sodyum tiyosülfat);
 • cholagogue preparatları ("Holosas", "Sorbit", "Bondzhigar");
 • cürufu bağırsaktan ayıran preparatlar (Magnesia, aktif kömür);
 • kompleks preparatlar (Darsil, Gepabene, Galstena, Gepacept).

Birçok kompleks preparat bitki özleri içerir ve cholagogue ve hepatoprotektif etkiye sahiptir. Karaciğer yardımcı olur ve "Ovesol" gibi biyolojik takviyeleri yardımcı olur. Karaciğer temizliğinde iyi bir etki terapötik bir prosedürdür - tjubazh.

Karaciğer nasıl temizlenir

Hepatoprotektörler, karaciğeri temizlemek için kolay preparatlar değildir, hücrelerin detoksifikasyon fonksiyonunu geliştiren bir dizi özelliği vardır, bunlar:

 • токсины в печени рисунок
  insan karaciğer ve toksinleri

  hepatositlerin metabolizmasını iyileştirmek;

 • hücre zarının koruyucu fonksiyonunu arttırmak;
 • hasarlı hücrelerin restorasyonu;
 • Toksik maddelerin ortadan kaldırılması.

Daha sonra, safra ile cüruf bağırsak girer ve doğal olarak vücuttan uzaklaştırılır.

Cholagogue etkisini artıran ilaçlar, safra yolundaki toksinleri bağırsaklara çıkarmaya yardımcı olur. Bu nedenle hepatositleri saflaştırmazlar, bu nedenle karaciğerin saflaştırılması için, sadece hepatoprotektör preparatlarının ve bağırsağın temizlenmesi için kullanılan ilaçların arka planına karşı alınmalıdırlar.

Hepatoprotektörler

Bu ilaçların çoğu, karaciğerdeki metabolik süreçleri iyileştirmeye yardımcı olan ve onları toksinlerden koruyan hepatositlerin hücre zarını restore eden doğal maddeler içerir. Eğer hepatositler ölmüşse, hepatoprotektörler onları geri yükleyemez. Tedavinin seyri ve ilacın dozu doktor tarafından seçilir. Doza sıkı sıkıya bağlı kalmak gerekir. Çoğu durumda tedavi 3 ay sürer. Bazen ilaçların seyri tekrarlanmalıdır

"Antral"

пачка и таблетки препарата «Антраль» Bu ilaç karaciğeri derinden temizler, bu nedenle sadece doktor tarafından yönlendirildiği şekilde kullanılır. "Antral" anti-inflamatuar, antiviral etkiye sahiptir, antipiretik, analjezik etkiye sahiptir, bağışıklığı artırır. Bu da hepatit ve siroz tedavisinde de "Antral" kullanımına izin verir.

"Temel Forte"

İlacın "Essential Forte" bileşimi, hepatositlerin zarlarının yapımında kullanılan vücut fosfolipitleri için hayati öneme sahiptir. Hücre zarının güçlendirilmesi, toksik maddelerin hücre üzerindeki etkisini azaltır ve onu korur.

Buna ek olarak, Essential Forte, yağ metabolizmasını iyileştirir, alkol alımının arka planına karşı gelişen yağlı karaciğer distrofisini azaltır.

Karsil Forte

Bu ilacın etkisi çeşitli thistle - süt devedikeni elde edilen aktif madde silymarin, kaynaklanmaktadır. Silimarin hepatositlerin direncini toksik etkilere artırır, iyileşmelerine yardımcı olur. Ek olarak, vücudun genel bağışıklığını arttırır.

"Valium"

Bitkisel kökenli preparat, etkisi, hepatositlerde yağ ve karbonhidrat metabolizmasının gelişmesine dayanır, aynı zamanda kan kolesterol seviyesini normalleştirir.

"Geptral"

пачка «Гептрал» İlaç sadece karaciğeri temizler ve toksinleri hücrelerini kaldırmaz, aynı zamanda iyileşmeyi, hepatositlerin yenilenmesini ve kolestetik bir etkiye sahiptir.

Hepatoprotektif etki, karaciğer restorasyonu (metionin, ornitin), E vitamini, B grubu vitaminler, kombine preparat "Aevit" için gerekli olan amino asitleri içeren tıbbi preparatlarla da oynanır (sadece bir doktor tarafından reçete edilirse aşırı doz almak mümkündür). Diğer hepatoprotektörlerle birlikte kullanılmalıdır, bu hepatositlerin iyileşmesini hızlandıracaktır.

Detoksifikasyon ürünleri

тиосульфат натрия ампулы Karaciğer tarafından temizlenebilen ilaçlardan biri sodyum tiyosülfattır. Formülü, insan vücudu için toksik olan maddeleri bağlamanıza ve bunları çıkarmanıza izin verir. Karaciğerin sodyum tiyosülfatla saflaştırılması, ağır metallerin (civa, kurşun, arsenik), fenol, hidrokiyanik asit tuzlarıyla toksik lezyonlarda çok etkilidir.

Diyete ihtiyacın var. Yemekten, keskin, yağlı yiyecekleri, tütsülenmiş yiyecekleri, alkolü, et ürünlerinin sınır tüketimini hariç tutmalısınız. İlacı 10 gün almanın yolu. Bunu yapmak için, 1 ampul sodyum tiosülfat 1 bardak kaynamış su içinde çözülür. Gece yarısı ve sabahın ikinci yarısı. İlaç tatsız bir tada sahiptir, bu yüzden ona biraz limon suyu ekleyebilirsin. Sabah resepsiyonun arka planı karşısında gevşek bir tabure olabilir. Tüm kurs boyunca, bolca sıvı, meyve suyu, 1 kilogram başına en az 30 ml su içmeniz gerekir.

Cholagogue preparatları

Bu tür ilaçlar safra oluşumunu uyarır, karaciğerden çıkışını iyileştirir. Toksin ve toksinlerin karaciğerini saflaştırmak için ilaçlarla birlikte kullanılırlar.

Karaciğer temizlemek için sık sık bir tedavi prosedürü tjubazh uygulayın. Terapötik maden suyuyla (Essentuki, Jermuk) ve Sorbitol, Magnesia ile gerçekleştirilir.

tyubazh

Aşağıdaki faaliyetleri içeren ön hazırlıktan sonra tjubazh yapılması tavsiye edilir.

 1. женщина с грелкой на животе
  tyubazh

  Diyet, baharatlı, tuzlu yiyecekler, et ürünleri kullanımını sınırlar ve sebze ve meyvelerle doyurulur. Bu zamanda çok miktarda elma suyu içmek için özellikle iyidir.

 2. 3-4 saat boyunca işlemden önce bir temizlik lavmanı yapmanız gerekir.
 3. Fiziksel ve zihinsel stres, stres önlemek için bu günleri deneyin.

Sorbitol veya Magnesia bir çözüm hazırlayın. Bunu yapmak için 2 yemek kaşığı Sorbitol veya Magnesia, 1 bardak sıcak ve kaynamış suda çözülür. Bunun yerine, şifalı maden suyunu da kullanabilirsiniz, ancak ilk önce gazı serbest bırakmanız (1-2 saat açık bırakmanız) ve ön ısıtmanız gerekir.

Prosedür sırasında, sol tarafınızda uzanmanız ve karaciğere bir ısıtma yastığı koymanız gerekir. Yani, sıcak bir ısıtıcı ile 1-1.5 saat uzanmanız gerekiyor. Daha sonra 30 dakika boyunca hazırlanan sorbitol veya maden suyundan oluşan küçük bir yudum alın. Saflaştırma Magnesia tarafından gerçekleştirilirse, çözelti 15-20 dakika arayla yarım bir bardak içilir. Hala bir saat için sol taraftaki sıcak su şişesiyle yatmaya devam ediyoruz. Ertesi gün lavmanı tekrarlamak istenir.

Karaciğer temizliği için Tjubazh 1-2 gün ara ile 2-3 kez, daha sonra bu tedavi prosedürü önleme için ayda bir kez yapılabilir. Magnesia'yı kullanırken daha dikkatli olmalısınız, çünkü bu ilacın güçlü bir choleretic etkisi vardır ve bazı durumlarda kolesistitin alevlenmesine neden olabilir, bu nedenle işlemden önce bir doktora danışın.

"Holosas" kalçalardan bir şuruptur. Hafif bir cholagogue etkisi vardır, bu nedenle bireysel intolerans veya alerjiler hariç, kullanımı için hiçbir kontrendikasyon yoktur. Karaciğer ilacı "Holosas" ile saflaştırılması 1 ay süreyle gerçekleştirilir. Bunu yapmak için bir çözüm hazırlamanız gerekiyor. Şunları içerir:

 • «Холосас» сироп Senna 200 ml infüzyonu - 2 saat kaynatmak ve ısrar etmek için 200 gram bitki gerekir;
 • kuru üzüm infüzyonu - 200 g alın, 500 ml kaynar su dökün, 2 saat ısrar edin;
 • Hazırlama "Holosas" 300 ml.

Tüm bileşenler karıştırılır, çözelti buzdolabında saklanabilir ve akşamları alınabilir - bir ay boyunca akşam yemeğinden yarım saat sonra bir bardak. Temizlik işlemi 6 ay sonra tekrarlanır.

"Bondjigar"

Doğal bitki bileşenlerini içeren ilaç güçlü bir cholagogue'dur. "Bondzhigar", hepatositlerden elde edilen cüruf ve toksinlerin türetildiği safra üretimini uyarır. Hepatoprotektörler ile birlikte kabul edin, bu kurs bir buçuk ay sürmektedir.

"Allohol"

Bu ilaç, ısırgan otu, sarımsak, aktif kömür ve yoğunlaştırılmış safra bir özü içerir. "Allochol", karaciğeri temizlemeye yardımcı olan safra oluşumunu aktive eder. 1 ay boyunca günde 3 kez yemek alın. Tekrarlanan kurs 3 ay sonra yapılabilir.

Karaciğer temizliğinin gerçekleştirilmesi için temel kurallar

корзина с фруктами и овощами Karaciğer arıtımı yapmak mümkün ve gereklidir, ancak hangi yöntemi seçmeli ve hangi ilaçları kullanmalı - uzman karar vermelidir. Herhangi bir karaciğer temizliğinde gözlenmesi gereken çeşitli kurallar vardır. Zararlı maddelerin vücut içerisine akmasını azaltmak, karaciğeri rahatlatmak ve iyileşmesine yardımcı olmak gerekir.

 1. Diyet yemekleri Diyet içinde daha fazla meyve ve sebze kullanın, baharatlı ve baharatlı yiyecekleri yok et, et ürünlerinin temizlenmesine zaman ayırın.
 2. Kötü alışkanlıklardan kurtulun. Sigara, alkol, genel olarak herhangi bir zehirlenme - hepatositlere zarar verir.
 3. Büyük fiziksel yükler, hepatositlerde metabolizmada artışa neden olmakta, temizlenme periyodu için sınırlandırılmaları gerekmektedir, ancak bu, bunların tamamen dışlanması gerektiği anlamına gelmez, vücut üzerindeki fiziksel yükün ılımlı olması gerekir.
 4. Karaciğerin saflaştırılması karmaşık olmalıdır ve şunları içerir: hepatoprotektörler, cholagogue preparatları ve bağırsak temizliği için preparatlar.

Karaciğeri hangi ilaçları temizleyebilirim, çünkü şimdi satılık çok fazlalar? - Sadece PCP'niz kalifiye olabilir. Her bireyin bedeni bireyseldir, bu yüzden zarar görmemek için kendi kendine tedaviye girmeyin.

Yükleniyor ...