Karaciğerin tıbbi ürünlerle saflaştırılması

горсть таблеток Herhangi bir yerli ya da endüstriyel zehirlenme, öncelikle karaciğer hücrelerine zarar verir - organizmanın zararı, insan vücudundan zararlı bileşiklerin çıkarılmasına yardımcı olur. Karaciğer hücreleri, yalnızca gıdalarla vücuda giren besinleri değil, aynı zamanda toksik ürünleri de yakalar ve işler. Bu, onların zarar görmesine ve cürufların birikmesine neden olabilir. Bu nedenle, periyodik olarak ilaçları veya folklor yöntemlerini kullanarak karaciğeri temizlemelisiniz.

Karaciğerin temizlenmesi gerektiğinde, bunun için hangi ilaçların kullanıldığı, hareket mekanizmaları gerektiğinde bu makaleye göz atalım. Ayrıca, bu gibi temizlemenin temel kurallarını hatırlayın.

Karaciğer temizliği ne için yapılır?

Karaciğer vücudun kanını filtreler ve zararlı maddelerden temizler. Bu, karaciğerin detoksifikasyon işlevi. Saflaştırılmış toksik maddeler safra içerisinde atılır. Safra taşması bozulduğunda, safra kesesi iltihaplanmasına ve ciğerlerin çökelmesine, karaciğer hücrelerinde (karaciğer hücrelerinde) metabolik ürünlere yol açan durması ortaya çıkar.

удар по печени

Temizlik safra kanallarının, bağırsakların temizlenmesi ile birlikte yapılmalıdır. Bu toksinlerin kana yeniden emilimini önlemeye yardımcı olur. Etkisinin sağladığı ilaçların saflaştırılması için:

 • hepatositlerin korunması;
 • hasar görmüş hepatositlerin restorasyonu;
 • safra oluşumunun teşvik edilmesi;
 • iyileştirilmiş safra atılımı;
 • bağırsaklardan toksin atımı.

пачка «Эссенциале Форте» Bunun için uyuşturucular karaciğer, safra kanalları ve bağırsaklarını temizlemek için kullanılır:

 • hepatoprotektörler (Essential Forte, Antral, Karsil, Berlition);
 • detoksifikasyon ürünleri (sodyum tiyosülfat);
 • cholagogue preparatları ("Holosas", "Sorbit", "Bondzhigar");
 • Cürufu bağırsaktan uzaklaştıran preparatlar (Magnesia, aktif kömür);
 • kompleks müstahzarlar (Darsil, Gepabene, Galstena, Gepacept).

Pek çok karmaşık preparat, bitki özleri içerir ve cholagogue ve hepatoprotektif etkiye sahiptir. Karaciğer temizleme yardımcı olur ve "Ovesol" gibi biyolojik takviyeleri. Karaciğer temizlemede iyi bir etki terapötik bir prosedürdür - tjubazh.

Karaciğer nasıl temizlenir

Hepatoprotektörler karaciğer temizliği için kolay preparatlar değildir, hücrelerin detoksifikasyon fonksiyonunu iyileştiren bir takım özelliklere sahiptirler, ki bunlar aşağıdakilerden oluşur:

 • токсины в печени рисунок
  insan karaciğeri ve toksinler

  hepatositlerin metabolizmasının iyileştirilmesi;

 • hücre zarı koruyucu işlevini arttırır;
 • Hasar görmüş hücrelerin restorasyonu;
 • onlardan toksik maddelerin ortadan kaldırılması.

Daha sonra safra ile cüruflar bağırsağa girer ve vücuttan doğal olarak çıkarılır.

Safra kesici etkisini arttıran ilaçlar, safra yolu üzerindeki toksinlerin bağırsağa çıkarılmasına yardımcı olur. Karaciğerin saflaştırılması için hepatositleri saflaştırmazlar, bu nedenle hepatoprotektor preparatlarının yanı sıra bağırsakların temizlenmesi için kullanılan ilaçların zeminine karşı alınmalıdırlar.

Hepatoprotektörler

Bu ilaçların birçoğu, karaciğerdeki metabolik süreçleri iyileştiren ve hepatositlerin hücre zarını toksinlerden koruyan doğal maddeleri içerir. Hepatositler zaten ölmüşse, hepatoprotektörler onarılamıyor. Tedavinin seyri ve ilacın dozu doktor tarafından seçilir. Dozaja kesinlikle uyulması gereklidir. Birçok durumda tedavi 3 ay sürer. Bazen ilaçların seyri tekrarlanmalıdır.

"Antral"

пачка и таблетки препарата «Антраль» Bu ilaç karaciğeri derinden temizler, bu yüzden sadece doktorun yönlendirdiği şekilde kullanılır. "Antral", anti-inflamatuar, antiviral etki gösterir, antipiretik, analjezik etkiye sahiptir, bağışıklığı artırır. Bu, hepatit ve sirozun tedavisinde de "Antral" kullanımına izin verir.

"Esansiyel Forte"

"Essential Forte" ilacının bileşimi, hepatosit zarlarının yapımında kullanılan vücut fosfolipidleri için hayati önem taşımaktadır. Hücre zarı güçlendirilmesi zehirli maddelerin hücre üzerindeki etkisini azaltır ve onu korur.

Ek olarak, Essential Forte, yağ metabolizmasını geliştirir, alkol alımının arka planına karşı gelişen yağlı karaciğer distrofisini azaltır.

Karsil Forte

Bu ilacın etkisi, çeşitli devedikenlerinden elde edilen aktif madde sililyumdan kaynaklanıyor. Silymarin hepatositlerin direncini toksik etkilere arttırır, iyileşmesine yardımcı olur. Buna ek olarak, vücudun genel dokunulmazlığını arttırır.

"Valium"

Sebze menşeli hazırlanması, onun eylemi hepatositlerdeki yağ ve karbonhidrat metabolizmasının geliştirilmesine dayanır, aynı zamanda kan kolesterol seviyesini normalleştirir.

"Geptral"

пачка «Гептрал» İlaç sadece karaciğeri temizlemekle kalmaz, toksinleri de hücrelerinden uzaklaştırır, aynı zamanda iyileşmeyi, hepatositlerin yenilenmesini uyarır ve kolera etkisi gösterir.

Hepatoprotektif etki, karaciğer (metionin, ornitin), E vitamini, B grubunun vitaminleri, kombine hazırlık "Aevit" (bir doktor tarafından reçete edildiğinde doz aşımı yapmak da mümkündür) için gerekli amino asitleri içeren tıbbi müstahzarlar tarafından da oynanır. Diğer hepatoprotektörlerle birlikte kullanılması gerekir, bu hepatositlerin iyileşmesini hızlandıracaktır.

Detoksifikasyon ürünleri

тиосульфат натрия ампулы Karaciğer tarafından temizlenebilecek ilaçlardan biri sodyum tiyosülfattır. Formülü, insan vücudu için toksik olan maddeleri bağlamanızı ve onları çıkarmanızı sağlar. Karaciğerin sodyum tiyosülfat ile saflaştırılması, ağır metal tuzları (cıva, kurşun, arsenik), fenol, siyanezik asit ile toksik lezyonlarda çok etkilidir.

Diyet temizlemeniz gerekir. Yiyeceklerden, keskin, yağlı gıdalar, tütsülenmiş gıdalar, alkol ve et ürünlerinin tüketimini sınırlamanız gerekir. İlacın alınma şekli 10 gün. Bunu yapmak için 1 ampul sodyum tiyosülfat 1 bardak kaynar suda çözülür. Gece yarısı, sabahın ikinci yarısı. İlaç hoş olmayan bir tada sahiptir, bu yüzden biraz limon suyu ekleyebilirsiniz. Sabahları resepsiyonun zeminine karşı gevşek bir tabure olabilir. Kursun tamamında, 1 kg ağırlığa kadar bol sıvı, meyve suları ve en az 30 ml su içmeniz gerekir.

Solunum yolları müstahzarları

Bu tür ilaçlar safra oluşumunu harekete geçirir, karaciğerden dışarı akışını artırır. Toksinlerin ve toksinlerin karaciğerini arındırmak için ilaçlarla birlikte kullanılırlar.

Karaciğeri temizlemek için genellikle şifalı bir işlem olan tjubazh uygulayın. Terapötik maden suyu (Essentuki, Jermuk) ve Sorbitol, Magnesia ile olduğu gibi yapılır.

tyubazh

Tjubazh'ı aşağıdaki hazırlıkları yaptıktan sonra yapmanız önerilir; bu bölüm aşağıdakileri içerir.

 1. женщина с грелкой на животе
  tyubazh

  Diyet, baharatlı, tuzlu gıdalar, et ürünleri ve sebze ve meyveler ile doymuş yiyecek kullanımını sınırlar. Bu sefer çok miktarda elma suyu içmek özellikle iyi.

 2. Prosedürden önce 3-4 saat boyunca temizleyici bir lavman yapmanız gerekir.
 3. Fiziksel ve zihinsel stresden, stresten kaçınmak için bu günleri deneyin.

Sorbitol veya Magnesia'nın bir solüsyonu hazırlayın. Bunu yapmak için, 2 çorba kaşığı Sorbitol veya Magnesia, 1 bardak ılık, kaynatılmış suda çözülür. Bunun yerine, tıbbi maden suyu da kullanabilirsiniz, ancak bundan önce gazı bırakmanız (1-2 saat açık bırakmanız) ve ön ısıtması gerekir.

İşlem sırasında sol tarafınıza yaslanıp karaciğer alanına bir ısıtma yastığı yerleştirmeniz gerekir. Yani, sıcak bir ısıtıcı ile 1-1.5 saat yalan söylemelisiniz. Daha sonra hazırlanan Sorbitol veya mineral suyun küçük bir yudumunu 30 dakika süreyle alın. Eğer arıtma Magnesia tarafından yapılırsa, çözelti yarım bardakta 15-20 dakika ara ile sarhoş olur. Yine de bir saat boyunca sol tarafta bir sıcak su şişesi ile uzanmaya devam ediyoruz. Ertesi sabah, lavmanı tekrar etmek arzulanır.

Karaciğer temizliği için Tjubazh 1-2 gün aralıklarla 2-3 kez, daha sonra önleme için ayda bir kez bu tedavi prosedürü yapılabilir. Magnesia kullanırken daha dikkatli olmanız gerekir; çünkü bu ilacın güçlü bir kolera etkisi vardır ve bazı durumlarda kolesistitin alevlenmesine neden olabilir; bu nedenle işlem öncesi bir doktora danışın.

"Holosas" kalçalardan bir şurup. Bir hafif cholagog etkisi vardır, bu nedenle bireysel hoşgörüsüzlük veya alerji haricinde kullanımına herhangi bir kontrendikasyon bulunmamaktadır. Karaciğerin "Holosas" ilacı ile saflaştırılması 1 ay süreyle yapılır. Bunu yapmak için bir çözüm hazırlamanız gerekir. İçeriği içerir:

 • «Холосас» сироп Senna 200 ml infüzyonu - kaynatmak için 200 gram bitki lazım ve 2 saat boyunca saklamaya devam edin;
 • kuru üzüm infüzyonu - 200 g, kaynar su 500 ml dökün, 2 saat ısrar, filtre;
 • 300 ml "Holosas" preparatı.

Tüm bileşenler karıştırılır, çözelti buzdolabında saklanabilir ve akşam yemeğinden sonra bir buçuk saat, yarım bardak bir ay boyunca alabilir. Temizleme seyri 6 aydan sonra tekrarlanır.

"Bondjigar"

Doğal bitki bileşenlerini içeren ilaç, güçlü bir cholagogdur. "Bondzhigar", hepatositlerden gelen cüruf ve toksinlerin türetildiği safra üretimini uyarır. Hepatoprotektörlerle birlikte kabul et, kurs bir buçuk ay sürer.

"Allohol"

Bu ilaç, ısırgan otu, sarımsak, aktif kömür ve yoğun safra özütü içerir. "Allochol", karaciğeri temizlemeye yardımcı olan safra oluşumunu aktive eder. Günde 3 kez, 1 aylık yemeklerle birlikte al. Tekrarlanan kurs 3 ay sonra yapılabilir.

Karaciğer temizlemede temel kurallar

корзина с фруктами и овощами Karaciğer saflaştırma yapmak mümkündür ve gerekli, ancak hangi metodu seçmeli ve hangi ilaçları kullanmalıdır - uzman karar vermelidir. Karaciğer temizliği yapılırken gözlemlenmesi gereken birkaç kural vardır. Vücuttaki zararlı maddelerin akışını azaltmak gerekir, karaciğer rahatlatır ve iyileşmesine yardımcı olur.

 1. Diyet yemek. Diyette daha fazla meyve ve sebze kullanın, baharatlı ve baharatlı yiyecekleri ortadan kaldırın, et ürünlerini temizleme süresini sınırlayın.
 2. Kötü alışkanlıklardan kurtulun. Sigara, alkol, genel olarak zehirlenme - hepatositlere zarar verir.
 3. Büyük fiziksel yükler, hepatositlerde metabolizma artışına neden olur, temizleme süresi boyunca sınırlandırılması gerekir, ancak bu, bunları tamamen ortadan kaldırmamız gerektiği anlamına gelmez, vücut üzerindeki fiziksel yük orta derecede olmalıdır.
 4. Karaciğerin saflaştırılması karmaşık olmalıdır ve şunları içermelidir: Hepatoprotektörler, cholagog preparatları ve bağırsak temizleme preparatları.

Karaciğerini hangi ilaçla temizleyebilirim, çünkü çok fazla satış yapıyorlar? - Sadece PCP hak kazanabilir. Her birinin vücudu bireydir, bu nedenle zarar vermeyecek şekilde kendi kendinize dokunmayın.

Yükleniyor ...